رای به سایت :
1548
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج الغدیر
دوشنبه 06 خرداد 1398 -
جانباز مدافع حرم

محمدجواد شریفی جانباز مدافع حرم می‌گوید: " احترامی که سوری ها برای ایرانی ها قائل بودند، قابل وصف نیست.آنها می‌گفتند شما ایرانی ها به ما عزت و کرامت می‌دهید و باعث می شوید که ما به خودمان افتخار کنیم."
calendar
تاریخ : 1397/04/18 - 17:00
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)  حوزه 163 ابو حمزه ثمالی  ناحیه مقاومت بسیج الغدیر،

سومین باری بود که با هر زحمتی خود را به شام بلا می رساند تا از دیگر همرزمانش عقب نماند و به یاری مظلومان بشتابد اما ته دلش شهادت را نمی‌خواست! آخرین باری که به سوریه رفت, قبل از شروع عملیات در حرم حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها) خطاب به بی‌بی گفت" بی‌بی جان من تا الان 3 دفعه است که به سوریه می‌آیم, می‌خواهم این دفعه با یک نشانه برگردم و شهادت نمی‌خواهم!". همین هم شد. در عملیات آزادسازی شهر بوکمال سوریه و آخرین پایگاه داعش بر اثر اثابت یک موشک از ناحیه پا مجروح شد و حضرت زینب(س) نشان مجاهدت در راهش را به او اهدا‌ کرد.محمدجواد شریفی متولد سال1360 اصالتاً اهل گرگان, دارای سه فرزند به نام‌های فاطمه, نازنین زهرا و زینب است. بخش اول مصاحبه  با این جانباز مدافع حرم چندی پیش منتشر شد این بخش دوم گفت‌و‌گوی تفصیلی خبرنگاربا محمد جواد شریفی است که البته مصاحبه با همسر این جانباز مدافع حرم نیز بزودی منتشر خواهد شد.

مردم شهر بوکمال رزمنده و جزو داعش بودند. مردم عادی از شهر فرار کرده بودند, چون می دانستند که شهر بمباران و تخریب خواهد شد. مردم بوکمال 90 درصد با داعش بودند.

داعش همه چیز داشت. خمپاره, پی ام پی, موشک دست ساز داشت. از وقتی که آمریکا پشت داعش را در آزادسازی بوکمال خالی کرد, اینها به حداقل رسیدنید. یعنی داعش کورنت و تاو می زد ولی این تجهیزات به آخرش رسیده بود و چون دیگر تجهیزاتی برای نگهداری شهر برایش باقی نمانده بود

به خاطر حادثه ای که در روز دوم برای من اتفاق افتاد چیزی ندیدم, اما دیگر همرزمانم دیده بودند. این مواد غذایی بیشتر از کشورهای عربستان سعودی، آمریکا، اسرائیل و کشورهای اروپایی بود. این کشورها کاملاً با داعش در ارتباط بودند.

با توابین داعش صحبت و دورادور برخورد داشتم. اکثراً اهل سوریه و گول خورده بودند. استکبار, کشور سوریه را به گونه ای کرده که مردم از نظر پولی به مشکل خوردند و این گروهک های تروریستی با دادن پول های زیاد, مردم عادی را جذب می کردند تا بر علیه کشور خودشان بجنگند و به همین خاطر مردم را به سمت خود کشیدند. داعش یک فرق دیگری که با سایر گروه های تروریستی داشت, این بود که از رعب و وحشت هم استفاده می‌کرد و به این شیوه هم با زور جذب نیرو می‌کرد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19717
رضا شیرزاد


tags
   سایر محتوا قسم        سایر محتوا قسم        سایر محتوا قسم        پایگاه مقاومت بسیج حضر        لواسان        کند پایین        جانباز مدافع حرم        حضرت زینب(س)                                    

مطالب مرتبط