رای به سایت :
60
محبوب
حوزه 161 کمیل بن زیاد
ناحیه مقاومت بسیج الغدیر
پنجشنبه 02 خرداد 1398 -
خشم سپاه نمایان شد
سپاه پاسداران/.

خشم سپاه نمایان شد

جانشین فرمانده کل سپاه در سخنانی بی سابقه و بسیار جدی که در تقارن با روز جهانی قدس بیان شد با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی در ...
calendar
تاریخ : 1397/03/19 - 20:57
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 161 کمیل بن زیاد  ناحیه مقاومت بسیج الغدیر،

جانشین فرمانده کل سپاه در سخنانی بی سابقه و بسیار جدی که در تقارن با روز جهانی قدس بیان شد با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی در واکنش به دشمنان و علی الخصوص رژیم صهیونیستی و پیشینه درگیری ها با این رژیم جعلی گفت: وقتی صهیونیست‌ها پایگاه تیفور سوریه را بمباران کرد‌ند ‌تصور نمی‌کردند ‌پاسخی دریافت ‌کنند، اما با ده‌ها ‌ موشک ‌پیغام دادیم‌ قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و از آن روز صهیونیست‌ها خفه شدند و هیچ غلطی نکردند.
سردار حسین سلامی با بیان جملاتی که می توان گفت شاید برای اولین بار است که این حجم از جدیت و صراحت در کلام یک فرمانده ارشد ایرانی در مقابله با اسرائیلی ها نمایان شده باشد، تاکید کرد: باید گلوی دشمنانمان را در دوردست بفشاریم. آنها نباید فرصت پیدا کنند به ما نزدیک شوند. آنها نباید فرصت تمرکز بر سرزمین ما را پیدا کنند و ما در دورست آنها را تعقیب می‌کنیم و یقه آنها را در نقاط دیگر می‌گیریم. ما و جهان اسلام سرنشین یک کشتی هستیم و امنیت ما به هم پیوند خورده و یک جهان هستیم و اگر از مردم سوریه دفاع می‌کنیم دفاع از مظلوم و دفاع از حریم امنیت کشور است.

جانشین فرمانده کل سپاه ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد اظهار داشت: 70 سال است خنجری زهرآگین در پهلوی امت اسلام فرو رفته و همه مصیبت‌های عالم اسلام ناشی از موجودیت یافتن یک رژیم مصنوعی و جعلی و بی‌ریشه در تاریخ و فاقد هویت به نام اسرائیل است؛ اسرائیلی که سبب شده یک ملت به نام فلسطین از سرزمین مادری خود محروم و آواره شود و آنان که در سرزمینشان مانده‌اند حبس و محاصره شده و تحت شدیدترین تهاجمات قرار بگیرند و کودکانشان شب و روز زیر آوارها دفن شوند. کودکان از دیدن پدر و مادرشان برای همیشه محروم شوند و یک جنایت مستمر تاریخی در منظر همه جهانیان این آشکارترین نماد جنایت آمریکا و اسرائیل و انگلیس در طول حیات بشر است.
سردار سلامی با اشاره به اینکه امروز در سوریه ارتش بین‌الملل اسلامی شکل گرفته و صهونیست‌ها صدای مسلمانان را در نزدیکی جولان می‌شنوند اظهار داشت: امروز قدم‌هایی منتظر دستور هستند تا سنت الهی بر محو این رژیم ستمکار منتهی شده و تیر خلاص را به این رژیم بزنند. هیچگاه این چنین بقای رژیم صهیونیستی در معرض خطر نبوده است.

این رژیم تمام نقاطش تحت تقاطع آتش و توپخانه و موشک‌اندازهاست
وی با بیان اینکه فلسطینی‌ها روزگاری با سنگ و فلاخن می‌جنگیدند و امروز به موشک مجهز هستند گفت: این رژیم تمام نقاطش تحت تقاطع آتش و توپخانه و موشک‌اندازها است و هرچه به عقب‌تر و عمق بازمی‌گردید شاهد هستید یک نظام نیرومند سیاسی و نظامی در جهان وجود دارد که بیرق مبارزه با ستم را برافراشته و آن نظام، ایران بزرگ است.
سردار سلامی تاکید کرد: هرچه زمان گذشته است این رژیم و متحدانش ضعیف‌تر شده‌اند. به جنگ 33 روزه و 22 روزه و 11 روزه نگاه کنید. دشمنان رژیم صهیونیستی قدرتمند شده و ساختار قدرت شکل داده و مجهز و مسلح و دارای آرمان و هدفند و در مقابل، صهیونیست‌ها متوقف شده و آنها از مرگ می‌ترسند. همه اینها به زندگی حریص هستند و دوست دارند 1000 سال عمر کنند. حتی اگر 1000 سال نیز عمر کنند از عذاب رهایی نمی‌یابند و این سنت الهی و سرنوشت محتوم آنان است.

ده‌ها فروند موشک پرواز کرد و پیغام داده شد اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم
وی افزود: وقتی صهیونیست‌ها پایگاه تیفور سوریه را بمباران کرده و تعدادی جوان را به شهادت رساندند تصور داشتند پاسخی دریافت نمی‌کنند و فکر می‌کردند پشتیبانی آمریکا و انگلیس می‌تواند جبهه مقاومت را در ارعاب فرو برد و فکر کردند کسی پاسخ نمی‌دهد و همه شاهد بودید گفتند اگر پاسخ دهید نظام سوریه را پایان می‌دهیم اما در جولان پاسخ داده شد و ده‌ها فروند موشک پرواز کرد و پیغام داده شد اگر پاسخ دهید قلب تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کنیم و خفه شدند و از آن روز هیچ غلطی نکردند.

به صهیونیست‌ها می‌گوییم رسیدن آمریکایی‌ها به داد شما مثل رسیدن آمبولانس زمانی است که مریض مرده است
سردار سلامی ادامه داد: اکنون بنگرید و ببینید که اینها چگونه در هراس هستند. باور کنید چند ماهی است که خواب از چشم مقامات رژیم صهیونسیتی ربوده شده و همیشه در سفر هستند و نگران هستند زیرا خطر جدی است و دشمن نیرومند است. آنها به آمریکا تکیه کرده و به آنها می‌گوئیم آمریکایی‌ها نمی‌توانند از رژیم دست نشانده خود حمایت کنند. آیا توانستند شاه و حسنی مبارک را از خطر سقوط نجات دهند و آیا توانستند بن علی در تونس را حفظ کنند؟
وی با اشاره به اینکه به صهیونیست‌ها می‌گوییم رسیدن آمریکایی‌ها به داد شما مثل رسیدن آمبولانس زمانی است که مریض مرده است تصریح کرد: باید تسلیم یک سرنوشت محتوم شوید. آنها امروز تمام مرز خود را که اصطلاحا مرز آنهاست و اشغالی است همه را به شکل دیوارهای بتونی چند متر ارتفاع مثل یک دژ و قلعه و پادگان درست کرده و همه جا سیم خاردار و دوربین و نگهبان و دیوار بتونی قرار داده‌اند اما بازهم آنها را آرامش نخواهد داد.

حل معادلات منطقه تنها و تنها مشروط به همکاری ماست و ایران تحریم‌پذیر و انزواپذیر نیست
وی افزود: هیچ یک از توطئه‌های فعلی آمریکا و متحدانش قوی‌تر از توطئه‌های قبلی نیست. آنها ضعیف‌تر شدند و ما قوی‌تر از قبل هستیم. آنها در ایران مداخله مستقیم نظامی کردند و در توفان شن گرفتار شدند و جز خاکستر چیزی برای رئیس جمهور آمریکا نماند و آبرویی که رفته بود. تفنگدارانشان را گرفتیم و مستاصل شدند و خودمان آزادشان کردیم. محاصره و تحریم کردند اما ایران پیشرفت کرد و به فضا رفت و نیاز خود را تولید و نیروگاه و پالایشگاه ساخت و دارو ساخت و آنها دیدند. تهاجم فرهنگی کردند و جوانانمان به مساجد پناه آورده و مردم ایستادند.
سردار سلامی ادامه داد: تلاش کردند در انزوای سیاسی قرارمان دهند اما نتوانستند چون حل معادلات منطقه تنها و تنها مشروط به همکاری ماست و ایران تحریم‌پذیر و انزواپذیر نیست. امروز از نو شروع کردند به تحریم اقتصادی تا ملت را تسلیم کنند و این یک تصور باطل است و شکست آنها ناشی از تصورات غلطشان از ملت ایران است.
وی گفت: ما امروز چه نیازی به دیگران داریم؟ یک ملت و کشور بزرگ که تمام ظرفیت بقای شرافتمندانه را درون خود دارد و نیازی به جهان خارج ندارد. آنها خود را از یک کشور بزرگ و بازار 80 میلیونی تحریم کردند. با سختی بزرگ شدیم و آسایش ما در تحمل سختی است و نگران نیستیم. آنها می‌خواهند چه کنند و چه سناریویی را پیاده کنند که تا امروز پیاده نکردند؟ بیش از این نمی‌توانند ما را تهدید کنند و بهترین راه آن است که این قدرت را به رسمیت بشناسند.
وی با اشاره به اینکه آنها باید فکر کنند اظهار داشت: موتور ما هنوز به طور کامل روشن نشده است. آیا جهان امروز می‌داند انرژی تحت سیطره امنیتی ایران است؟ پس بدانند اگر صنعت خویش را با انرژی خلیج فارس رونق می‌دهند مدیون ایران است و نباید سر به سر ایران اسلامی بگذارند. شریان حیاتشان در دست ماست. امنیت منافعشان در دستان ماست. ما تا امروز نجابت به خرج داده‌ایم چون نمی‌خواهیم در جهان ما مبدا ساخت مسئله باشیم و می‌خواهیم حلال مسائل باشیم اما صبر ایران انتها دارد.

می‌گویند خلع سلاح شوید و فکر می‌کنند ما در مقابل این خواسته‌ها کوتاه می‌آئیم. ما قدرتمند هستیم و بر قدرت خود می‌افزائیم
سردار سلامی تصریح کرد: آنها می‌خواهند ما ارکان قدرتمان را تضعیف کنیم و می‌گویند شما از منطقه خارج شوید. آنها از چشم‌انداز منافع خود این گونه فکر می‌کنند اما ما خود را خلع سلاح نمی‌کنیم و می‌گویند از حمایت فلسطین و یمن دست بردارید در حالی که آنها ارکان جهان اسلامند و می‌گویند از موشک دست بردارید در حالی که این قدرت بازدارنده ماست و می‌گویند خلع سلاح شوید و فکر می‌کنند ما در مقابل این خواسته‌ها کوتاه می‌آئیم. ما قدرتمند هستیم و بر قدرت خود می‌افزائیم. امروز موازنه قدرت را تغییر داده اما به این اکتفا نمی‌کنیم و باید آن میزان قدرت داشته باشیم که دشمن حرف از تهدید نزند و این منطق ماست. امروز اگر سرافراز و ایمن هستیم به واسطه قدرت است. در نظام امروز جهان یا باید قدرتمند بود و شرافت داشت و یا باید تسلیم شد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: ملت ایران و رهبر مدبر آن و ملت بزرگ ایران همه با هم تصمیم گرفتند که مقتدر و عزیز ادامه راه دهند و البته وظیفه داریم از نهضت فلسطین که در حال نبرد است حمایت کنیم و این حمایت هم حمایت از مظلوم و هم بخشی از سیاست امنیت ملی ماست.
سردار سلامی عنوان کرد: باید گلوی دشمنانمان را در دوردست بفشاریم. آنها نباید فرصت پیدا کنند به ما نزدیک شوند. آنها نباید فرصت تمرکز بر سرزمین ما را پیدا کنند و ما در دورست آنها را تعقیب می‌کنیم و یقه آنها را در نقاط دیگر می‌گیریم. ما و جهان اسلام سرنشین یک کشتی هستیم و امنیت ما به هم پیوند خورده و یک جهان هستیم و اگر از مردم سوریه دفاع می‌کنیم دفاع از مظلوم و دفاع از حریم امنیت کشور است.

اگر سستی در ملت ایران حس می‌کنید چرا بر طبل تحریم می‌کوبید؟ 
وی بیان کرد: اگر در لبنان قدرت می‌سازیم برای این است که از آنجا می‌خواهیم با دشمن قهرمانانه بجنگیم. دشمن در جهان اسلام منتشر شده و لباس جهاد لباس عزت مسلمانان است. می‌دانید چرا امروز عزیز و امن هستیم و خود تصمیم می‌گیریم؟ زیرا جهاد کرده‌ایم. ما از لحظات سخت تاریخ عبور کرده‌ایم. آنچه امروز دشمن به آن می اندیشد سلب امید است.سوال این است که اگر این گونه فکر می‌کنید چرا التماس می‌کنید موشک را کنار گذاشته و از منطقه خارج شده و قدرت سایبری خود را کنار بگذاریم؟ اگر سستی در ملت ایران حس می‌کنید چرا بر طبل تحریم می‌کوبید؟ ایران مستحکم است و این عملیات روانی است که می‌خواهند سستی را القا کنند. ما 40 سال است در قلب این مخاطرات بوده و هیچ وقت این قدر امن و باثبات و مقتدر نبوده‌ایم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19177
امید کمالیمطالب مرتبط