پایگاه مقاومت بسیج شهید شیرخانی
 
سه شنبه 02 بهمن 1397 -

رای به سایت :
148
محبوب
صفحه نخست ›› فناوری اطلاعات و ارتباطات ›› حوزه 163 ابو حمزه ثمالی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید شیرخانی
1
محبوب  
رای به خبر :
موج مخالفت‌ها با فیلترینگ تلگرام / شما نظر بدهید
موج مخالفت‌ها با فیلترینگ تلگرام / شما نظر بدهید

حرف و حدیث‌ها درباره فیلتر تلگرام در آخرین روزهای سال 96 بار دیگر به اوج رسیده است. نظر شما درباره فیلترینگ این پیام‌رسان محبوب چیست؟
calendar
تاریخ : 1396/12/26 - 19:07

به گزارش قسم به نقل از خبر فوری، درحال حاضر قریب به 40 میلیون ایرانی پیام رسان تلگرام را نصب کرده و بیش از 100هزار شغل نیز در فضای تلگرام ایجاد شده است. با این حال به‌دلیل مشکلات ناشی از خارج بودن سرورهای تلگرام از کشور، برخی به دنبال فیلتر این پیام رسان هستند.

البته فیلتر تلگرام در دی‌ماه امسال اتفاق افتاد. اعتراضات خیابانی باعث شد تلگرام در ایران بدون فیلترشکن قابل دسترس نباشد. با این وجود در عمل، همه کاربران تلگرام با فیلترشکن از این پیام‌رسان استفاده کرده و کسی به سراغ پیام‌رسان‌های داخلی نرفت.

سایت خبر فوری اقدام به انتشار یک نظرسنجی نیز کرد که از میان 4200 نفری که تا به حال در آن شرکت کرده اند، 80درصد تاکید کرده‌اند که مخالف فیلتر تلگرام هستند

با این وجود، ماجرای تازه فیلتر تلگرام، از روز پنجشنبه شروع شد. وقتی که آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در گفت‌وگو با خبرفوری گفت که تاریخ‌هایی را در رابطه با فیلتر تلگرام شنیده است؛ از جمله تاریخ 15 فروردین 97... (مصاحبه با وزیر ارتباطات را اینجا ببینید).

پس از انتشار این مصاحبه که ناگفته‌های زیادی درباره تلگرام داشت، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در اظهارنظری گفت که اجماعی بر روی پایان تسلط دشمن بر فضای مجازی به‌وجود آمده است. این حرف کافی بود تا یک نماینده مجلس تاکید کند شورای عالی فضای مجازی فیلترینگ تلگرام را تصویب کرده است (اینجا بخوانید). حرفی که البته خیلی زود تکذیب شد (تکذیبیه را اینجا بخوانید).

پس از آن واکنش‌ها شروع شد. نماینده‌های مجلس شروع کردند به مخالفت با فیلتر تلگرام. هم چهره‌های اصلاح‌طلبی مانند پارسایی و وکیلی (اینجا و اینجا بخوانید) و هم اصولگرایانی مثل نقوی حسینی و قاضی‌زاده (اینجا و اینجا ببینید) گفتند که فیلتر تلگرام راهکار صحیحی نیست.

در این بین سایت خبرفوری اقدام به انتشار یک نظرسنجی نیز کرد که از میان 4200 نفری که تا به حال در آن شرکت کرده اند، 80درصد تاکید کرده‌اند که مخالف فیلتر تلگرام هستند.

نظر شما درباره فیلترینگ تلگرام چیست؟ در ادامه این مطلب کامنت بگذارید و نظر بدهید.

 

آذری جهرمی در مقابل خرم آبادی:مسیر سعادت از فیلترینگ نمی گذرد


انتهای پیام /


منبع : خبر فوریمطالب مرتبط