پایگاه مقاومت بسیج شهید شیرخانی
 
سه شنبه 02 بهمن 1397 -

رای به سایت :
148
محبوب
صفحه نخست ›› مجلس ›› حوزه 163 ابو حمزه ثمالی ›› پایگاه مقاومت بسیج شهید شیرخانی
1
محبوب  
رای به خبر :
در جلسه غیرعلنی مجلس درباره فضای مجازی چه گذشت؟
در جلسه غیرعلنی مجلس درباره فضای مجازی چه گذشت؟

در جلسه غیرعلنی مجلس درباره فضای مجازی چه گذشت؟/ هیچ تصمیمی برای فیلتر تلگرام گرفته نشده است.
calendar
تاریخ : 1396/12/27 - 17:24

به گزارش قسم به نقل از خبر فوری؛ محمدحسین قربانی در حاشیه جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با رد خبر فیلتر شدن تلگرام گفت: بنده به ضرس قاطع می گویم تا این لحظه هیچ تصمیمی برای فیلتر تلگرام گرفته نشده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به بخشی از جزئیات جلسه غیرعلنی مجلس گفت: در این جلسه درباره جایگاه، فرصت‌ها و چالش‌های فضای مجازی با دبیر شورای عالی فضای مجازی توضیحات مفصلی در خصوص فضای مجازی مطرح کرد اما باید به این مسئله توجه کرد که تلگرام بخش کوچکی از این فضا را به خود اختصاص داده است و مبادا خودمان را از موقعیت‌های اقتصادی و سایر موقعیت‌هایی که برای تولید ثروت می‌توانیم از آنها استفاده کنیم، محروم کنیم.

وی گردش مالی اقتصاد جهانی از فضای مجازی را 4000 میلیارد دلار اعلام کرد و افزود: در آمریکا 26 درصد و در روسیه 2.4 درصد از تولید ثروت به وسیله فضای مجازی انجام می شود. ما نیز می توانیم برای مدیریت محیط‌زیست و یا هوشمند سازی و یا سایر اهدافی که برای تولید ثروت می توان از آنها بهره گرفت، استفاده کنیم.

وی تنها کشوری که دارای شبکه‌های اجتماعی صد در صد داخلی است را «چین» اعلام کرد و اظهار کرد: اگر بتواینم در ایران شبکه‌های اجتماعی مثل چین به وجود آوریم باید بدانیم که حداکثر 30 درصد از بازار شبکه‌های اجتماعی را به اپلیکیشن های ایرانی اختصاص خواهیم داد و نه بیشتر.

جلسه غیرعلنی مجلس درباره فضای مجازی و پیام رسان‌ها
همچنین ایرنا نوشت: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان امروز - یکشنبه - در جلسه غیرعلنی خانه ملت به بررسی وضعیت فضای مجازی و پیام رسان ها در کشور پرداختند.
بهرام پارسایی اظهار داشت: در این جلسه که سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و معاونان وی حضور دارند، گزارشی در مورد آخرین وضعیت فضای مجازی در کشور به نمایندگان ارائه کردند.
وی افزود: علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه توضیحاتی در مورد وضعیت فضای مجازی در ایران ارائه کرد.
سخنگوی فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: در این جلسه که هم اکنون ادامه دار،د قرار است به موضوع سیاست گذاری های فضای مجازی پرداخته شود.


انتهای پیام /


منبع : خبر فوریمطالب مرتبط