پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)
 
جمعه 30 فروردين 1398 -

رای به سایت :
10
محبوب
صفحه نخست ›› امام و رهبری ›› حوزه 163 ابو حمزه ثمالی ›› پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)
0
محبوب  
رای به خبر :
امام خمینی(ره) راه حضرت علی(ع) را ادامه داد
دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره):

امام خمینی(ره) راه حضرت علی(ع) را ادامه داد

دبیر ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) گفت: اوج غرور ما این است که امام(ره) را می توانیم در مکتب امیرالمومنین ارزیابی کنیم، میان دوران امام خمینی (ره) و شخصیتشان با دوران حضرت امیر (ع)مشترکاتی وجود دارد.
calendar
تاریخ : 1397/03/08 - 17:38

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)  حوزه 163 ابو حمزه ثمالی  ناحیه مقاومت بسیج الغدیر،

محمد علی انصاری در نشست خبری که پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) برگزار شد،  اظهار کرد: ما همه دستاوردهای خودمان را از پنجره‌ای می‌بینیم که نور امام(ره) از آن می تابد. اوج غرور ما این است که امام(ره) و مردم را می توانیم در مکتب امیرالمومنین(ع) ارزیابی کنیم. میان دوران امام خمینی و شخصیتشان با دوران حضرت امیر(ع) مشترکاتی وجود دارد.

وی ادامه داد : رهبری فرموده اند، از زمانی که امام (ره) را ملاقات کردیم، ایشان را در مقایسه با آن الگوی عصر یعنی حضرت امیر(ع)، بهترین یافتیم. نمی خواهم بگویم که امام ، حضرت امیر(ع) بود ؛ امام(ره) خودش را خاک پای یاران حضرت امیر(ع) به حساب نمی آورد، اما از لحاظ بشری ما نزدیک ترین الگو را در ایشان دیدم. می شد آن بزرگوار را در رفتار این مرد شناخت.

انصاری گفت: رهبری در فراز دیگری می فرمایند امام بزرگوار ما افتخار می کرد که خود را کمترین  یاران علی (ع)و خدمتگذار علی ابن ابی طالب بداند. یا در جای دیگر می فرمایند روش امام(ره) روش پیامبران و متصلان به غیر است.

وی سپس گفت: امیرالمومنین(ع) مرد خدا، مرد نماز، مرد ایثار،مردمردمداری و مدارا با دشمن، وحدت، یکرنگی و یک لباس و غذا آن هم در اوج اقتدار و در اوج تنهایی بود. علی(ع) مرد همه فضیلت های انسانی بود. امام(ره) یک شیعه کامل بود، اما در قامت یک حاکم عادل و دین سالار، مردمدار ، یک مرد دشمن شناس و صف شکن، رهبری کردند.

انصاری تصریح کرد: هیچ اغراق  نیست که بگوییم همه آرزوی امام(ره) ارائه روش و منش حضرت امیر(ع) به جهانیان بود. ما یک کلمه یا یک حرکت جدا از راه حضرت علی (ع) در راه امام (ره) پیدا نمی‌کنیم.

دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) با بیان اینکه " امسال مراسم ۱۴ خرداد مصادف با سالروز ضربت خوردن امام علی (ع) شده است : گفت: همچنین از سویی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، بی تردید شاخص همه توفیق‌های نظام در رسیدن به قله‌های افتخار وپیروزی، پیروی از خط، راه و مکتب سیاسی امام راحل است.

انصاری با بیان اینکه امام خمینی ادامه دهنده راه حضرت علی(ع) بود گفت: ما در زمان امام راحل حتی یک حرکت که با فرهنگ امام علی(ع)  زاویه داشته باشد پیدا نمی‌کنیم. از سوی دیگر نیز دشمنی ها با امام(ره) از همان تیره و نژاد دشمنی ها با امیرالمومنین بوده است و امروز همان روایت بر امام و خاندان امام جاری است . چرا برخی وقتی مردم به حرم و حسینیه و مراسم امام احترام می‌گذارند برآشفته می‌شوند؟

وی افزود:  امروز همه کفر، نفاق و پلیدی ها با تمام قدرت در برابر امام صف آرایی ‌کرده و حدود نیم قرن است این مبارزه تن به تن ادامه داد؛ این در حالی است که امام ناجی توحید و تشیع بود و از این رو همان جنگ های صدر اسلام علیه امام و انقلاب به راه افتاد. آمریکا، اسرائیل، سلطنت طلب و داعشی همه به دنبال خاموش کردن صدای امام و انقلاب مردم ایران هستند، خاموش شدن صدای امام یعنی خاموش شدن صدای اسلام راستین و علوی؛ ما باید به فرموده رهبر معظم انقلاب باور داشته باشیم که امام همتا ندارد و بنابراین برخی به غلط القا نکنند دیگران درصدد ایجاد امام بدلی هستند؛ چه کسی می خواهد همسنگ امام باشد؟ این تعبیر اهانت به امام است.

انصاری با انتقاد از تخریب‌های صورت گرفته علیه دولت تدبیر و امید گفت: در شرایطی که دولت برخاسته از رای مردم با انباشتی از مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جا مانده از دولت قبل رو به روست نباید دولت را تخریب کرد بلکه باید به مردم امید دهیم.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(رة) در بخش دیگری از این نشست خاطر نشان کرد: خروج آمریکا از برجام همانند پاره کردن قراردارد الجزایر از سوی صدام است. کاش از سرنوشت صدام درس بگیرند.

وی خطاب به مسئولین و سیاستمداران گفت: امروز زمان زخم زدن و دشمنی و تضعیف یکدیگر نیست؛بلکه باید ملت را از آن تصویری که دشمنان ساخته اند هوشیار کنیم. دشمنی با استکبار ادامه دارد.

انصاری با بیان اینکه "در روز ۱۴ خرداد حماسه دیگری از حضور و ابراز وفاداری به راه امام(ره) را نشان می‌دهیم" گفت: مردم ما در ماه مبارک رمضان با روزه داری ۱۶ ساعته  با شور و شعف در کنار جایگاه امام(ره) جمع می شوند.

وی در بخش دیگری از این نشست  بیت امام(ره) را برای ملت ایران یک عطیه و ذخیره الهی دانست و گفت: برخی به عظمت و بزرگی بیت امام واقف نشده اند و از این رو به برخی انقلابی نماها می گوییم شما درآغاز راه هستید و نمی‌دانید بیت امام در کجا قرار دارد. چه کسی جز بیت امام و یادگار امام پس از رحلت امام راحل گفت اگر امام رفت آیت‌الله خامنه‌ای می تواند جای ایشان را پر کند؛ اگر بیت امام نقدی می‌کنند و از باب حمایت از آزادی مردم کلامی می‌گویند این نقد ارزش های انقلاب و راه امام نیست.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(ره) سپس گفت: ما در انقلاب اسلامی، امام را برای امام نمی خواهیم بلکه امام، مردم،رهبری  را برای خدا و راه امیرالمومنین می خواهیم. به قول رهبر معظم انقلاب تکریم امام تجلیل از آرمان ها و ارزش هایی است که امام برای کشور آفرید.

وی  خاطر نشان کرد : با احتساب امسال، حدود دو سال است که مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود. تا قبل از این در سالگردها، جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر از شهرستان‌ها به تهران اعزام می‌شدند، اما امسال بخاطر مراعات حال مردم به ستادها اعلام کردیم از استان‌هایی زائر بپذیرند که آن‌ها بعد از اقامه نماز ظهر و عصر روز ۱۴ خرداد از شهرهای خود به سمت حرم حرکت کنند.

انصاری با اشاره به نحوه پوشش خبری میرام سالگرد ارتحال امام گفت: امسال ۲۵۱ خبرنگار داخلی و ۵۳ خبرنگار خارجی و به طور کلی ۳۰۴ خبرنگار، عکاس و فیلمبردار و ۵۲ رسانه داخلی و خارجی مراسم ۱۴ خرداد را پوشش خبری می‌دهند؛ همچنین ۳۳ رسانه داخلی و ۱۹ رسانه خارجی از کشورهای فرانسه، آمریکا، روسیه اسپانیا قطر و ژاپن و عراق و دیگر کشورها این مراسم را پوشش خواهند داد.

وی در ادامه  افزود: امسال حدود ۲۷۰ هزار نفر زائر از ۷ استان مجاور تهران شامل البرز، قم، قزوین، سمنان، اصفهان، مرکزی و برخی شهرهای مازندران در مراسم بزرگ روز ۱۴ خرداد حضور خواهند داشت.

دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) با بیان اینکه امسال تنها سخنران مراسم ارتحال امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری خواهد بود تشریح کرد: همه ساله در شب‌های ۱۴ خرداد از شخصیت‌های عالی رتبه نظام و خصوصا از رؤسای جمهور ادوار گذشته برای سخنرانی در این مراسم بهره مند می‌شدیم ؛ امسال هم از رئیس جمهور برای سخنرانی در این مراسم دعوت کردیم، ولی ایشان عذرخواهی کردند و این عذر را به لحاظ مراعات حال مردم برای اینکه شب ۱۴ خرداد، شب نوزدهم ماه رمضان است و در آن شب در حرم امام برنامه احیاء داریم، مطرح کردند. همه ساله قبل از سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم بزرگداشت امام خمینی (ره)، یادگار ایشان حجت الاسلام سید حسن خمینی سخنرانی داشتند، ولی ایشان نیز طی دو سال اخیر به لحاظ مراعات حال روزه داران و استفاده از سخنان رهبر معظم انقلاب این سخنرانی را  انجام نمی‌دهند.

وی خبر داد: مراسم اصلی ما امسال روز ۱۴ خرداد از ساعت ۱۷:۳۰ در جوار حرم امام(ره) با حضور شخصیت‌های عالی رتبه نظام، بیت امام خمینی (ره)، سفرای کشورهای اسلامی، نمایندگی‌های نظامی  و شخصیت‌های خارجی مقیم در ایران به همراه طلاب و دانشجویان خارجی برگزار می‌شود.

دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) یادآوری کرد: برای اینکه مراسم گرامیداشت امام خمینی (ره) را با عظمت بیشتری برگزار کنیم کمیته‌هایی را برای مسائل مختلف در نظر گرفتیم، از جمله کمیته امنیت و ترافیک؛ این کمیته با توجه به حساسیت‌های امنیتی منطقه و سیاست‌های خصمانه رژیم صهیونیستی، آمریکا و داعش با مسئولیت وزیر کشور و مشارکت همه دستگاه‌های اطلاعاتی، نظامی و انتظامی کار مهمی را درعرصه ایجاد امنیت و آرامش این مراسم برعهده گرفته است.

انصاری خطاب به دشمنان جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمنان ما بدانند در یک ساعت، یک روز و یک مکان مشخص با همه جوانان وشخصیت‌های کشوری و لشکری، با قدرت و صلابت این مراسم را برگزارمی کنیم وان‌شاءالله دشمنان ما چشمشان از این اقتدار و امنیت مثال زدنی کشور کور شود.

وی در ادامه معرفی کمیته‌های تشکیل شده در ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره) گفت: کمیته دوم اجرائیات نام دارد این کمیته وظیفه حمل و نقل ۲۷۰ زائر، شهرستانی و همچنین هماهنگی و  حمل ونقل مردم تهران را بر عهده دارد. بنا شده ۲ هزار دستگاه اتوبوس و ده‌ها دستگاه ون و ماشین‌های برقی برای ارائه سرویس به مردم در صحن حرم در روز ۱۴ خرداد به مردم خدمات رسانی کنند.شرکت مترو تهران نیز در حداقل زمان ۴ دقیقه زائران را از کرج و سایر نقاط تهران به حرم می‌رساند. همچنین وزارت راه و ترابری سیستم ریلی خود در ایران را برای جابه جایی زائران در این روز هماهنگ کرده است.

 

وی درباره پذیرایی از زائران شرکت کننده در مراسم ۱۴ خرداد نیز گفت: برای همه مهمانان روزه دار این مراسم پک‌های افطاری کاملی آماده کرده‌ایم که امسال این پک‌ها را در اختیار ۲ هزار مدیر جمعیت و کاروان‌های مختلف قرار می‌دهیم. بخشی از جمعیت ۳۰ هزار نفری بسیجی و ارگانی در خدمت زائران هستند و پک‌های افطاری را در اختیار مدیران کاروان‌های قرار می‌دهند البته شهرداری تهران نیز وظیفه پخش پک‌های افطاری به مهمانان تهرانی این مراسم را بر عهده دارد.

انصاری در ارتباط با نحوه خدمت رسانی به بیماران زائر نیز گفت: ایستگاه‌های بهداشت و هلال احمر با مسئولیت وزارت بهداشت در این روز به زائران خدمات رسانی می‌کنند و همچنین بیمارستان‌های صحرایی مجهز به اورژانس بخش داخلی، جراحی و فوریت‌های پزشکی نیز در صحن حرم مستقر هستند،  آمبولانس وبالگردهایی برای انتقال مصدومان احتمالی دراطراف حرم نیز مستقر خواهند شد.

وی در معرفی کمیته خدمات شهری با مسئولیت شهرداری تهران خاطر نشان کرد: این کمیته مسئولیت‌های سنگینی در مراسم ۱۴ خرداد بر عهده دارد. همچنین در مراسم ۱۴ خرداد ستاد گمشدگان را نیز با هماهنگی نیروی هوافضای سپاه پاسداران برای شناسایی واعزام گمشدگان به استان‌ها خواهیم داشت.

انصاری با اشاره به برنامه‌هایی که در سایر استان‌ها با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و با مسئولیت استانداران درحال برگزاری است، گفت: در همه نقاط کشور از مردم و زائران در شب ۱۴ خرداد پذیرایی می‌شود ومردم به صورت خودجوش عزاداری سنتی را برگزار خواهند کرد.

وی سپس به تشریح نحوه فعالیت کمیته فرهنگی ستاد پرداخت.

وی در ارتباط با مسائل مالی و پرهیز از اصراف نیز گفت: از سال گذشته حجت الاسلام سید حسن خمینی به ما تاکیدات فراوانی داشتند که در برگزاری مراسم ۱۴ خرداد از انجام تشریفات، تجملات و تبلیغات بی مورد پرهیز کنید، لذا با توجه به حساسیت‌هایی که امام راحل نسبت به عدم اصراف داشتند و در شرایطی که می‌توان از عرصه فضاهای مجازی برای اشاعه محتوای فرهنگی وتبلیغاتی بهره برد سعی کردیم شرایط را هر چه بیشتر کنترل کنیم.

دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره)خبر داد که  امسال ده عنوان کتاب از آثار واندیشه‌های امام خمینی (ره) منتشر شده و در مراسم ۱۴ خرداد بین مردم پخش خواهد شد.

وی در ادامه  اظهار کرد:  ۵ عنوان نشریه و ویژه نامه برای خردسالان، کودکان، روحانیت، مهمانان خارجی و اقلیت‌های دینی در نظر گرفته‌ایم همچنین مسابقات، همایش‌های علمی، فرهنگی و هنری در سراسر کشور برگزار خواهیم کرد. تولیدات و آثار ترویجی خاصی را نیز در سبک رسانه ملی وفضای مجازی در اختیار مردم خواهیم گذاشت همچنین درحسینیه جماران، شهر خمین و قم که مرکز نشر اندیشه امام راحل است مراسم‌های خاصی برگزار خواهیم کرد. همچنین بسته‌های فرهنگی نیز برای خارج از کشور و امامان جماعت تهران و شهرستان‌ها و نیز رایزنان فرهنگی ایران مهیا کرده ایم.

انصاری در بخش پایانی این نشست خبری اظهار کرد: ممکن است روش مبارزه ما، روش حسینی باشد و یک روز دیگر روشمان حسنی باشد ودر وهله‌ای دیگر به صورت جنگ در مقابل صدامیان و روزی هم نرمش قهرمانانه باشد، اما مبارزه، مبارزه است. دشمنی با آمریکا واستکبار سر جای خود است و ما هم این اطمینان را داریم که نصرت خدا با این ملت است.

وی ادامه داد: امروزه بیت امام و یادگارانش سرمایه‌ای برای ملت ایران و یک ذخیره و عطیه الهی محسوب می‌شوند شاید ملت ایران همانطور که به عظمت امام وابعاد وجودی او هنوز واقف نشده به عظمت بیت ایشان نیز واقف نشده اند. یادمان نرفته روزی که امام از دنیا رفت، آن کسی که سخن رسا آغاز کرد و با کلامی بلند به مردم امید داد و آروزهای مردم را تقویت کرد و گفت که اگر خمینی رفت، خامنه‌ای می‌تواند جای او را پر کند، کسی غیر از یادگار امام راحل و بیت او نبود.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19717
رضا شیرزادمطالب مرتبط