پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)
 
سه شنبه 31 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
10
محبوب
صفحه نخست ›› امنیتی و دفاعی ›› حوزه 163 ابو حمزه ثمالی ›› پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)
0
محبوب  
رای به خبر :
ترور دانشمندان عضو «ان پی تی» توسط تروریست های اجیرشده اسرائیل
نجفی در نشست شورای حکام مطرح کرد؛

ترور دانشمندان عضو «ان پی تی» توسط تروریست های اجیرشده اسرائیل

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: دانشمندان عضو «ان پی تی» از سوی تروریستهای اجیرشده اسرائیل ترور می‌شوند.
calendar
تاریخ : 1397/03/17 - 22:13

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)  حوزه 163 ابو حمزه ثمالی  ناحیه مقاومت بسیج الغدیر،

رضا نجفی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، امروز (پنجشنبه) طی سخنانی در آخرین روز نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، ضمن انتقاد شدید از سیاسی‌کاری و رفتار دوگانه غرب در این زمینه، خواستار منع کامل هرگونه همکاری و انتقال مواد و تجهیزات هسته‌ای به این رژیم شد و نسبت به تأثیرات منفی برنامه هسته‌ای نامشروع این رژیم بر امنیت منطقه و اعتبار معاهده عدم اشاعه هسته‌ای، هشدار داد.  

وی افزود: دسترسی آزادانه دانشمندان هسته‌ای رژیم اسرائیل به تأسیسات هسته‌ای برخی کشورهای دارنده سلاح‌های هسته‌ای جایی که آن‌ها می‌توانند به جمع‌آوری هزاران صفحه سند در مورد سلاح‌های هسته‌ای اقدام کنند، در حالی صورت می‌گیرد که دانشمندان هسته‌ای کشورهای عضو «ان پی تی» از سوی تروریست‌های اجیرشده از سوی رژیم صهیونیستی در خاورمیانه ترور شده‌اند.  

نماینده ایران با یادآوری درخواست‌های مکرر جامعه بین‌المللی و قطعنامه‌های آژانس و کنفرانس بازنگری معاهده عدم اشاعه هسته‌ای برای پیوستن فوری این رژیم به ان پی تی و قرار گرفتن تمامی تأسیسات هسته‌ای آن تحت نظارت کامل یادمان‌های آژانس تصریح کرد: متأسفانه رژیم صهیونیستی طی سال‌های گذشته با نادیده گرفتن درخواست مشروع جامعه بین‌المللی و با حمایت کورکورانه برخی کشورها و نقض آشکار همه قوانین و مقررات بین‌المللی به پیشبرد برنامه هسته‌ای نظامی خود ادامه است.

نماینده کشورمان اظهار داشت: تا زمان پیوستن بی‌قیدوشرط رژیم اسرائیل به معاهده عدم اشاعه و قرار گرفتن کلیه تأسیسات هسته‌ای مخفیانه این رژیم تحت نظارت پادمان های جامع آژانس موضوع توانمندی‌های هسته‌ای، این رژیم به‌عنوان تهدیدی واقعی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی می‌بایست در دستور کار آژانس باقی بماند.  

در این نشست نماینده کویت نیز به نمایندگی از کشورهای عضو گروه عرب با قرائت بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن برنامه هسته‌ای اسراییل اعلام کرد که موضوع را در دستور کار کنفرانس عمومی آژانس در ماه شهریور قرار خواهد داد.

علاوه بر ایران این موضوع مورد حمایت برخی دیگر از اعضای عدم تعهد نیز قرار گرفت. در مقابل اتحادیه اروپا، آمریکا و انگلیس با حمایت از رژیم صهیونیستی از طرح این موضوع در نشست شورای حکام انتقاد کردند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19717
رضا شیرزادمطالب مرتبط