پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)
 
دوشنبه 06 خرداد 1398 -

رای به سایت :
10
محبوب
صفحه نخست ›› حماسه و پایداری ›› حوزه 163 ابو حمزه ثمالی ›› پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)
0
محبوب  
رای به خبر :
بوی بهـــــــــــــشت
بوی بهـــــــــــــشت

وصیت نامه شهید رضا فیض شهنی:
calendar
تاریخ : 1397/03/20 - 16:52

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)  حوزه 163 ابو حمزه ثمالی  ناحیه مقاومت بسیج الغدیر،

زندگینامه

کودکی در سال ۱۳۴۰ ه ش در روستای خواجه آباد در شهرستان مسجد سلیمان و در خانواده ای متدیّن و کشاورز چشم به جهان گشود که او را رضا نامیدند. در روستای خواجه آباد مدرسه نبود ,رضا دوران تحصیلات ابتدایی در سال تحصیلی ۱۳۴۷- ۱۳۴۶ در دبستان فاطمی شهرستان مسجد سلیمان شروع کرد . در سن پانزده سالگی مادرش به رحمت ایزدی پیوست. در اواخر سال ۱۳۵۶ به سر پل ذهاب، منزل برادرش ؛ مهاجرت می نماید. سر پل ذهاب نیز میدان دیگری در ادای تکلیف برای رضا بود .رضا در این شهر ضمن ادامه تحصیل، مبارزات سیاسی خود را آغاز کرد و در صف سربازان حضرت امام خمینی(ره) قرار گرفت. او با تماس و ارتباط با جمعی از دوستان مبارز خود، نوارهای سخنرانی و پیام های حضرت امام را دریافت و برای توزیع بین مردم به شهرستان مسجد سلیمان می آورد. در سال ۱۳۵۸- ۱۳۵۷ موفق به اخذ دیپلم شد و در نهایت گمشده خود را نزد بسیجیان و پاسداران سبز پوش یافت. با شروع جنگ تحمیلی راهی     جبهه ی خرمشهر شد و دوشادوش غیور مردان رزمنده، به مقابله با دشمن پرداخت. او جبهه سوسنگرد را برای نبرد با دشمن انتخاب کرد، جایی که از حساسیت بالایی برخوردار بود. در آنجا نیز مجروح شد. در مدتی که فرمانده سپاه مسجد سلیمان بود، به تمام روستاهای منطقه سر کشی می کرد و مشکلات مراکز تحت فرماندهی خود را از نزدیک می دید و چاره جویی می کرد. رضا در اسفند ماه سال ۱۳۶۳ از طرف ستاد پشتیبانی جنگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوزستان برای بررسی نیاز یگانهای رزمی این استان در خطوط مقدم جبهه عازم منطقه عملیاتی بدر گردید که خودروی حامل ایشان در این منطقه عملیاتی مورد هدف گلوله توپ دشمن قرار گرفت ورضا از ناحیه پهلو مجروح شد .در راه انتقال او به بیمارستان روح بی قرار و مشتاق رضا به سوی عرش پرواز کرد و مصداق بارز َََََ« یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی » گردید.

وصیت نامه

رضا در وصیت نامه اش نوشته:
برادران و خواهران به هوش باشید که ما مسئولیم در قبال خون شهیدان، که اولین رهبر شهیدان امام حسین (ع) است و آخرینش کسانی هستند که زنجیر وار راه را طی می کنند، مسئول هستیم، بمانید برادر وار همه اتحاد و یگانگی خویش را حفظ نموده تا بتوانیم به هدف واقعیّمان که رسیدن به مقصد الهی است برسیم.
عشق آن است که انسان برای رضای خدا حرکت کند و صبر را پیشه خود سازد که رسیدن به قرب الهی تنها با ساختن و پیمودن مشکلات است که انسان می تواند به آن دست یابد. جوان ؛ برده هوس نشو، مایه جوانیّت را بیهوده از دست نده که عشق به زندگی خوب، عشق به خداست.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19717
رضا شیرزادمطالب مرتبط