پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)
 
شنبه 04 اسفند 1397 -

رای به سایت :
10
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای فرهنگی ›› حوزه 163 ابو حمزه ثمالی ›› پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)
0
محبوب  
رای به خبر :
موتورسیکلت‌های کاربراتوری شماره گذاری نمی‌شوند/وقوع ۲۰ درصد تصادفات در نقاط حادثه‌خیز
موتورسیکلت‌های کاربراتوری شماره گذاری نمی‌شوند/وقوع ۲۰ درصد تصادفات در نقاط حادثه‌خیز

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بر اساس قانون، در حال حاضر هیچ موتورسیکلت کاربراتوری شماره گذاری نمی‌شود و هم اکنون قوانین شماره گذاری بر اساس استانداردهای یورو۴ اعمال می‌شود.
calendar
تاریخ : 1397/04/03 - 15:11

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)  حوزه 163 ابو حمزه ثمالی  ناحیه مقاومت بسیج الغدیر،

سردار تقی مهری در حاشیه نشست روسا و مدیران پلیس راه و راهور ناجا با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص پیشنهاد وزارت راه مبنی بر کاهش سرعت در جاده‌ها اظهار کرد: پلیس موافق این طرح نیست که سرعت در همه راه‌ها کاهش داشته باشد اما با کاهش سرعت به صورت محلی و منطقه‌ای در حاشیه شهرها و آن هم البته با نظر کارشناسان موافق هستیم.

رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص نقاط حادثه خیز جاده‌ها نیز گفت:‌ ما نقاط حادثه‌خیز جاده‌ای در سراسر کشور را شناسایی کرده‌ایم و این موارد را به مسئولان ذی‌ربط اعلام کرده‌ایم اما متاسفانه در طرح نوروزی امسال شاهد بودیم که 20 درصد تلفات ترافیکی و حوادث رانندگی در نقاط حادثه خیز اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به آمار 80 درصدی تصادفات که مربوط به عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران است افزود: با توجه به این موضوع باید زیرساخت‌های مناسب شهری از جمله احداث زیرگذر و پل‌های عابر پیاده مکانیزه در دستور کار باشد.

به گفته مهری بیشترین تصادفات تابستان سال گذشته در شهریور 96 رخ داده و استان‌های سمنان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی در صدر سوانح بوده و 45 درصد از تصادفات به دلیل واژگونی وسیله نقلیه رخ داده است.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درباره تکلیف شماره گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری نیز گفت: بر اساس قانون، در حال حاضر هیچ موتورسیکلت کاربراتوری شماره گذاری نمی‌شود و هم اکنون قوانین شماره گذاری بر اساس استانداردهای یورو4 اعمال می‌شود.

رئیس پلیس راهور ناجا در پایان در پاسخ به سوالی درخصوص حمل حیوانات در خودروها نیز گفت: پلیس با افرادی که اقدام به در آغوش گرفتن حیوانات حین رانندگی کرده یا با حالت نامتعادل در اثر مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر مبادرت به رانندگی کنند برخورد خواهد کرد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19717
رضا شیرزادمطالب مرتبط