پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)
 
پنجشنبه 02 خرداد 1398 -

رای به سایت :
10
محبوب
صفحه نخست ›› حماسه و پایداری ›› حوزه 163 ابو حمزه ثمالی ›› پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)
0
محبوب  
رای به خبر :
نشست سه جانبه ایران، عراق و صلیب سرخ برای جستجوی شهدا در اقلیم کردستان
نشست سه جانبه ایران، عراق و صلیب سرخ برای جستجوی شهدا در اقلیم کردستان

هیئت کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح به ریاست سردار سید محمد باقرزاده به مزار رئیس جمهور فقید جمهوری عراق مرحوم جلال طالبانی(مام جلال) در سلیمانیه ادای احترام کرد.
calendar
تاریخ : 1397/04/14 - 16:13

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج حضرت ولی عصر (عج)  حوزه 163 ابو حمزه ثمالی  ناحیه مقاومت بسیج الغدیر،

نشست سه جانبه جمهوری اسلامی ایران، جمهوری عراق و کمیته بین الملل صلیب سرخ در استان اربیل در حال برگزاری است. هدف از برگزاری این نشست سه روزه، توافق برای کشف پیکر مطهر1700 شهید دوران دفاع مقدس در اقلیم کردستان است. این نشست از روز دوشنبه 11 تیرماه در اربیل آغاز شده و تا امروز چهارشنبه 13 تیرماه ادامه دارد.

روز گذشته سه شنبه 12 تیرماه 97 در حاشیه این نشست، هیئت کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح به ریاست سردار سید محمد باقرزاده به مزار رئیس جمهور فقید جمهوری عراق مرحوم جلال طالبانی(مام جلال)در سلیمانیه ادای احترام کرد. وی یادداشتی را نیز در این دیدار به یادگار گذاشت.

سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین  در کنفرانس خبری در حاشیه جلسه کارگروه فنی مشترک ایران، عراق و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به میزبانی اقلیم کردستان با موضوع کشف پیکرهای مطهر شهدای برجای مانده از دوران دفاع مقدس در منطقه اقلیم کردستان در منطقه اربیل گفت: ما در بحث مفقودین از گذشته در کردستان عراق تلاش‌های خوبی داشتیم با کمک مسئولین اقلیم کردستان چه در استان اربیل و چه در استان سلیمانیه توفیقات خوبی داشتیم. از نخستین روزهای انتفاضه عراق، ما کار تفحص پیکرهای مطهر شهدا را در کردستان عراق با کمک پیشمرگان شروع کرده بودیم و بعد از آن این کار ادامه پیدا کرد.

سردار سید محمد باقرزاده در همین خصوص افزود: شاید بیش از 30 سال است که ما داریم این موضوع را دنبال می‌کنیم اما از 5 سال قبل به صورت سازمان یافته تری کار را در منطقه اقلیم کردستان شروع کردیم و در طول 5 سال گذشته بالغ بر 200 شهید پیدا شد و در حال حاضر با همت و مساعدت و تعاون دولت مرکزی عراق و همچنین مساعدت وتعاون مسئولین اقلیم در دو استان اربیل و سلیمانیه، انشالله قرار است این کار سرعت و شدت بیشتری بگیرد تا مجموعه کسانی که در طول جنگ در این مناطق دچار آسیب شدند و پیکرشان از دسترس ما خارج شد، مورد کاوش قرار بگیرند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به این که در طول دوران دفاع مقدس 17 عملیات در منطقه کردستان صورت گرقته اضافه کرد: در حال حاضر تعداد شهدایی که هنوز در کردستان عراق برنگشته حدود 1700 نفر است که تخمین زده شده است که باید با کمک مردم عزیز کردستان ، مسئولین و پیشمرگان و همچنین سایر عزیزانی که از دولت مرکزی عراق به ما کمک می‌کنند با نظارت عالیه کمیته بین‌المللی صلیب سرخ - که تا الان در عملیات تفحص شهدا کمک کار ما بودند بتوانیم این کار را ادامه بدهیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19717
رضا شیرزادمطالب مرتبط