پایگاه مقاومت بسیج شهدای شمشک
 
چهارشنبه 21 آذر 1397 -

رای به سایت :
87
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای گرافیک ›› حوزه 162 صدیقه طاهره ›› پایگاه مقاومت بسیج شهدای شمشک
0
محبوب  
رای به خبر :
خجسته میلاد امام حسن مجتبی(ع) گرامی باد
میلاد امام حسن مجتبی(ع)

خجسته میلاد امام حسن مجتبی(ع) گرامی باد

میلاد امام حسن مجتبی(ع) گرامی باد
calendar
تاریخ : 1396/03/20 - 09:41

نیمه ماه مبارک رمضان، مصادف با سالروز نورانی خجسته میلاد سراسر فرخنده اولین میوه زندگی مشترک امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) یعنی امام حسن مجتبی(ع)، سبط اکبر پیامبر اعظم(ص) است.

امام حسن(ع) در زیبائی و نجابت و تنویر، تجلی تمام عیار مادر بزرگوارش حضرت زهرای مرضیه(س) و نیز در شجاعت و بلاغت و تدبیر، آئینه تمام نمای پدر بزرگوارش امام علی(ع) بوده و می توان آن حضرت را کمال یافته دامن دو خداگونه ای دانست که تا قیام قیامت، بدیلی ندارند و نظیری برای آنان یافت نمی شود!

زندگی پرفراز و نشیب امام مجتبی(ع) از طفولیت و خاطره های شیرین در دامان پیامبر گرامی اسلام(ص) تا کودکی های غم انگیز که با مصائب مادر عزیزش همراه بوده، تا نوجوانی و جوانی که در متن غربت، مظلومیت و سکوت پدر گرامی طی شد و تا دوران امامت که به جنگ با معاویه ملعون و خیانت فرماندهان و همراهان و صلح اجباری و نهایتاً شهادت جانسوز معظم له سپری گردید، همه را می توان یکی از پرعبرت ترین بخش های تاریخ صدر اسلام تلقی کرد که مطالعه دقیق این برهه از تاریخ، بسیار راهگشا و راهنماست!

مظلومیت و غربت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی(ع) را با مظلومیت و تنهائی والدین گرامی اش مقایسه می کنند که حقیقتاً نیز همین است و باید در ولادت و شهادت ایشان بسیار دقیق شد تا به کنه ابعاد نهفته و نگفته این زندگی بسیار پربار، بیشتر پی و بهره برد.

امید آنکه ما و یکایک مسلمین جهان در جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع)، زندگی خویش را به نور و عطر تبعیت از پیامبر اعظم(ص)، ائمه اطهار(ع) و ولی امر مسلمین معطر،منور و خوشبو گردانیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 12047
زهرا کیاشمشکیمطالب مرتبط